Poniżej przedstawimy Wam po kolei etapy badania:
 
1️⃣ Wywiad: w trakcie niego optometrysta zadaje Wam pytania na temat ostatnich okularów, chorób, przyjmowanych leków, chorób w rodzinie, no i oczywiście pyta Was o powód wizyty - czy coś niepokojącego się dzieje, czy przyszliście kontrolnie.
 
2️⃣ Komputerowe badanie wzroku: w skrócie jest to wydrukowanie takiego jakby paragonu z Waszą przybliżoną wadą wzroku, która może wyjść. Ważne - NIE JEST TO WYNIK OSTATECZNY!
 
3️⃣ Badanie wady wzroku na foropterze, czyli takich dużych okularach, w których zmieniają się szkła okularowe automatycznie, po kliknięciu przez optometrystę na odpowiednie pola w specjalnym tablecie. 
 
4️⃣ “Spacer po salonie” w specjalnych okularach, w których są włożone szkła okularowe korygujące wadę wzroku, jaka wyszła podczas badania w gabinecie. Jeśli podczas tego spaceru dobrze się czujecie, widzicie wyraźny obraz, a kafelki na podłodze się Wam nie krzywią, to oznacza, że optometrysta już w 100% ustalił Waszą wadę wzroku.
 
5️⃣ Badanie widzenia obuocznego na foropterze. Podczas tego procesu optometrysta wykonuje szereg testów sprawdzających jak Wasze oczy współpracują ze sobą i czy są odpowiednio ustawione. Za pomocą tego badania można wykryć czy np. nie macie zeza lub innych zaburzeń widzenia.
 
6️⃣ Badanie wzroku z bliska. Na tym etapie optometrysta sprawdza jak widzicie z bliska i czy np. do czytania tekstu nie potrzebujecie innych mocy okularowych niż do patrzenia z daleka. 
 
7️⃣ Badanie w biomikroskopie (lampie szczelinowej). Optometrysta oświetla Wasze oczy odpowiednim światłem i w dużym powiększeniu ogląda wszystkie struktury oka: czyli m.in. rogówki, tęczówki, soczewki wewnątrzgałkowej, siatkówki, plamki żółtej itp. Następnie wykonuje im zdjęcia i opisuje czy wszystko jest w normie, czy są jakieś nieprawidłowości.
 
8️⃣ Wypisanie karty badania oraz omówienie z pacjentem zaleceń. Podczas tego etapu (z resztą tak jak podczas całego badania) możecie zadać optometryście wszystkie nurtujące Was pytania i poradzić się go jak na co dzień dbać o wzrok.
 
Na badanie Twoich oczu zawsze rezerwujemy dla Ciebie 90 minut czasu z optometrystą. Dzięki temu na każdym etapie możesz poprosić optometrystę o wyjaśnienie swoich wątpliwości, a także na spokojnie zastanowić się w jakich soczewkach widzisz lepiej lub gorzej.